Дозуюче-подавальний модуль агрегату внесення рідких хімікатів

  • Мельник В. І. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
  • Калюжний О. Д. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
  • Рідний Р. В. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Ключові слова: дозуюче-подавальний модуль, рідкі хімікати, гравітаційне дозування, індивідуальні пристрої, аерозольна суміш

Анотація

Робота відноситься до новацій в області сільськогосподарського машинобудування, зокрема до модульного конструювання пристроїв для внесення рідких хімікатів, яке використовується переважно в рослинництві. В теперішній час, коли різко зменшилося продукування вітчизняним тваринництвом органічних добрив, залишається важливим раціональне використання мінеральних добрив, та пристроїв для їх внесення. В роботі обґрунтована можливість, та наведено результати лабораторного дослідження гравітаційної подачі та дозування хімікатів при їх внесенні. Виконано розробку конструкції дозуюче-подавального модуля до агрегату для внесення рідких хімікатів, конструктивна завершеність якого отримана за рахунок використання індивідуальних елементів, а саме: гравітаційного дозування, створення аерозольної суміші та внесення її на об’єкт обприскування. В кожусі кожного дозуюче-подавального модуля встановлені електродвигун, на валу якого закріплені розбризкуючи тарілка та вентилятор. Корпус включає конфузор, дифузор та вихрову камеру, яка закінчується соплом. До кожного модуля додається дозуючий бачок з можливістю змінювання висоти його виставляння та подаючий шланг. В модульному пристрої забезпечена його повна функціональна незалежність, що дозволяє комплектувати агрегат з їх будь-якою кількістю. Позитивний ефект запропонованого конструктивного рішення та надійність роботи модуля забезпечується значним спрощенням конструкції в якій гравітаційне дозування та подавання здійснюється без використання привода. Індивідуальний вентилятор та багатоступеневе подрібнення крапель і забезпечить необхідну ступінь аерозолю і підвищить надійність роботи дозуюче-подавального модуля.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-01-17
Як цитувати
Мельник, В., Калюжний, О. і Рідний, Р. (2020) «Дозуюче-подавальний модуль агрегату внесення рідких хімікатів», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (1(7), с. 76-79. доступний у: http://enm.khntusg.com.ua/index.php/enm/article/view/121 (дата звернення: 25Січень2022).
Розділ
Конструкція і теорія сільськогосподарських машин.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають