Підвищення точності вимірювання датчика рівня палива за допомогою сигналізатора рівня палива

  • Зубко В. М. Сумський національний аграрний університет https://orcid.org/0000-0002-2426-2772
  • Соколік С. С. Сумський національний аграрний університет
  • Шевченко М. Р. Сумський національний аграрний університет
Ключові слова: паливо, витрати палива, датчик рівня палива, точність вимірювання, теплове розширення, сигналізатор рівня палива

Анотація

В статті було проведено аналіз факторів, що впливають на точність показань датчиків рівня палива. Розглянуті характеристики та конструктивні особливості датчиків рівня палива різних типів. На сучасних автомобілях як датчики рівня палива використовуються потенціометричні датчики переміщення. Перевагами таких датчиків є простота конструкції, надійність вимірювань, низька вартість. До недоліків можна віднести наявність рухомих контактів, схильних з часом зносу і окисленню.

Проаналізовано вплив теплового розширення пального на роботу паливних датчиків. Підвищення температури палива призводить до збільшення його об’єму, що в свою чергу може спричинити пошкодження баків та суміжних деталей а також збільшує похибку показань датчиків рівня палива. Таке явище з методом заправки на підприємстві несе такі наслідки: деформація пластмасових баків; псування клапану кришки заливної горловини; втрата палива, затискання, згин, пошкодження ізоляції при деформуванні пластмасових баків; зменшення якості контролю за кількістю палива в баці GPS пристроями; розрив алюмінієвих, металевих баків.

Запропоновано схему сигналізатора рівня палива. Ця схема є оптимальною і не вимагає додаткового втручання в паливну систему. Сигналізатор рівня палива призначений для заправки палива до одного й того ж рівня при кожній заправці з урахуванням об’єму для розширення дизпалива. Його спрацювання залежить від датчика рівня палива, в якому, як зазначено вище, кожному значенню рівня палива в баку відповідає певний сигнал датчика і зміна напруги на потенціометрі. Діапазон напруги датчика рівня палива від 0 до 12 В.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-02-24
Як цитувати
Зубко, В., Соколік, С. і Шевченко, М. (2020) «Підвищення точності вимірювання датчика рівня палива за допомогою сигналізатора рівня палива», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (4(14), с. 12-17. doi: 10.37700/enm.2019.4(14).12-17.
Розділ
Мобільні і стаціонарні енергозасоби та їх елементи

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають