Спосіб виявлення пожеж на території полігону твердих побутових відходів

  • Рашкевич Н. В. Національний університет цивільного захисту україни (м. Харків, Україна)
  • Черепньов І. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка (м. Харків, Україна)
  • Ковальов І. О. Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету "ХПІ" (м. Харків, Україна)
Ключові слова: пожежа, полігон твердих побутових відходів, дистанційні прилади спостереження, тепловізійна камера, відеокамера, мікрохвильовий радіометр

Анотація

У ході роботи відмічена техногенна небезпека полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), яка пов’язана з виникненням поверхових та підповерхневих пожеж. Для своєчасного попередження виникнення та поширення пожежі потрібно визначати горіння не тільки на поверхні, а й всередині тіла полігону. Встановлено, що існуючі способи виявлення інформаційних ознак пожежі при несприятливих метеорологічних або надзвичайних умовах характеризуються низькою оперативністю, достовірністю, повнотою. Запропоновано спосіб виявлення пожеж на території полігону ТПВ. Спосіб реалізується за допомогою тепловізійної камери, відеокамери, мікрохвильового радіометру, які розташовуються паралельно один одному на вишці з можливістю панорамного огляду. Результати спостереження приладів в різних спектральних діапазонах довжин хвиль спільно з даними кутового-азимутального вимірювача напрямку осей надходять до головного серверу, де шляхом накладання та співставлення підлягають фільтруванню та виключенню теплових перешкод. Виключення теплових перешкод та використання, як мінімум двох точок спостереження, підвищують вірогідність виявлення осередків горіння. Таким чином, реалізація запропонованого способу забезпечує в автоматичному режимі виявлення осередків пожеж на ранній стадії їхнього виникнення та інформаційну підтримку прийняття управлінських рішень локалізації та ліквідації факторів небезпек із мінімальним впливом на довкілля та людей.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-02-07
Як цитувати
Рашкевич, Н., Черепньов, І. і Ковальов, І. (2020) «Спосіб виявлення пожеж на території полігону твердих побутових відходів», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (3(13), с. 102-109. doi: 10.37700/enm.2019.3(13).102-109.
Розділ
Якість, стандартизація, безпека, екологічність та ергономічність машин і технол