До питання визначення кінематичних параметрів зернозбиральних комбайнів

  • Барабаш Г. І. Сумський національний аграрний університет (м. Суми, Україна)
  • Таценко О. В. Сумський національний аграрний університет (м. Суми, Україна)
Ключові слова: збирання, комбайн, способи руху, схеми поворотів, кінематика, коефіцієнт робочих ходів, коефіцієнт поворотливості

Анотація

Пошуки ефективних рішень в технологіях збирання зернових культур ведуться через впровадження нових підходів і способів виконання елементів технологічних операцій та підбір технічних засобів для якісного їх виконання. Одним із напрямків вдосконалення використання технічних засобів є дослідження і обґрунтування роботи машинних агрегатів на робочих ділянках через оптимізацію їх кінематичних показників при русі по полю. Проблема полягає в тому щоб встановити залежності кінематичних показників використання технічних засобів, а в технологічному процесі збирання зернових культур зернозбирального комбайна, від схем руху і способів його повороту шляхом математичного моделювання. Для самохідних зернозбиральних комбайнів ширина захвату визначається шириною захвату жниварки. Конструкційна ширина захвату жниварки залежить, як правило, від класу комбайна. При застосуванні рядової системи, як показали наші спостереження, недовикористання захвату жниварки може складати 15-20 см, а високоточних – до 10 см. Цей показник ні в якій мірі не залежить від способів руху і видів повороту комбайна. Єдиним способом руху комбайна при збиранні зернових культур на полях правильної форми є круговий спосіб - в складок (від периферії до центру). Як показали наші аналітичні розрахунки, проведені на базі комбайна зернозбирального ПАЛЕССЕ GS 12 з шириною захвату жниварки 7м при розмірі поля 150 га та різними схемами поворотів (з боковою закритою петлею; з використанням заднього ходу; з використанням діагонального прокосу), у всіх трьох варіантів коефіцієнт використання робочих ходів доволі високий. Але найбільше значення має той коефіцієнт, де організований рух комбайна на загінці з прокосами. Ця схема руху агрегату має ще одну позитивну сторону: в місцях, де виконується цей холостий хід не потрібно знижувати швидкість або переключати реверс, як це в інших варіантах.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-02-07
Як цитувати
Барабаш, Г. і Таценко, О. (2020) «До питання визначення кінематичних параметрів зернозбиральних комбайнів», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (3(13), с. 73-78. doi: 10.37700/enm.2019.3(13).73-78.
Розділ
Конструкція і теорія сільськогосподарських машин.