Результати експериментальних досліджень картоплезбиральних машин з новим підкопувально-сепаруючим робочим органом

  • Корнюшин В. М. Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства»
Ключові слова: підкопувально-сепаруючий робочий орган, розподільник, картоплезбиральні машини, втрати бульб, чистота бульб

Анотація

Мета. Підвищення якості збирання картоплі картоплезбиральними машинами. Методи. Експериментальні лабораторно-польові дослідження картоплекопача і картоплекопача-навантажувача з розробленим підкопувально-сепаруючим робочим органом, що включає розподільник вороху, виконані за методикою діючих стандартів з випробування картоплезбиральних машин. Результати. Під час експериментальних лабораторно-польових досліджень визначені показники якості збирання бульб і енергетичні характеристики машин з новим робочим органом. Встановлено, що встановлений на машинах підкопувально-сепаруючий робочий орган з розподільником вороху забезпечує зменшення втрат і підвищення чистоти збирання бульб. Висновки. Встановлено, що картоплекопач з розробленим підкопувально-сепаруючим робочим органом, що включає розподільник вороху, при збиранні картоплі з врожайністю 30,6 т/га, яка була посаджена гребеневим способом з міжряддями 0,7 м, забезпечує зменшення втрат бульб в 3,1 разів (втрати 0,8% з розподільником і 2,5% – без розподільника), при цьому пошкодження бульб складало 4,8%, що відповідає агротехнічним вимогам. Встановлено, що копач-навантажувач з розробленим підкопувально-сепаруючим робочим органом, що включає розподільник вороху, забезпечує повноту збирання бульб – до 99,4 %, при цьому чистота бульб у тарі становить – 97,4% (без розподільника – 85,8%) при допустимому пошкодженні бульб 4,6%. Витрати пального при збиранні картоплі на швидкості 3,2-4,7 км/год були в межах 13,7-17,1 кг/га.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-10-12
Як цитувати
Корнюшин, В. (2021) «Результати експериментальних досліджень картоплезбиральних машин з новим підкопувально-сепаруючим робочим органом», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (2(20), с. 68-74. doi: 10.37700/enm.2021.2(20).68-74.
Розділ
Конструкція і теорія сільськогосподарських машин.