Аналіз організації керування обладнанням для забезпечення транспортування зернової продукції на елеваторах

  • Мардзявко В. А. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Ключові слова: елеватор, побудова маршруту, автоматизована система, ручне керування, дистанційне керування, система SCADА, критерії оптимізації

Анотація

У статті представлено аналіз методів які забезпечують організацію і керування технологічним процесом транспортування зернової продукції на елеваторі для визначення можливостей подальшої автоматизації. Актуальність даної теми обґрунтовується виходячи з неповної продуктивності технологічного процесу транспортування на елеваторах, через те, що автоматизована система керування елеватора реалізує автоматизовані задачі за допомогою стандартних методів транспортування, а саме за транспортно-технологічними маршрутами. Організація і функціональна структура, як підприємств, так і автоматизованої системи, залишається без змін, тому і якість керування істотно не змінюється. Хоча дані методи і мають перевагу над іншими, проте вони не в повну міру забезпечують енергозбереження під час технологічних процесів транспортування, умов, які б відповідали забезпеченню якості зернової продукції, зменшення втрат зерна під час транспортування та високої продуктивності підприємства. Однак завданням автоматизованого виробництва є забезпечення умов для підвищення якості технологічного процесу, тому виникає актуальне питання розробки нових або удосконалення існуючих заходів і створення нових продуктивних систем на їх основі. Тому виходячи з даної проблеми, був виконаний аналіз основних системи керування обладнанням на елеваторах, та визначений найбільш ефективний метод формування маршруту транспортування зернової продукції. Також виявлені недоліки та основні напрямки подальшого удосконалення даного методу. Увагу акцентовано на важливості правильного та оптимального прокладання маршруту, завдяки чому визначено критерії які не враховувалися в традиційних методах забезпечення технологічного процесу транспортування.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-02-10
Як цитувати
Мардзявко, В. (2021) «Аналіз організації керування обладнанням для забезпечення транспортування зернової продукції на елеваторах», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (4(18), с. 35-41. doi: 10.37700/enm.2020.4(18).35-41.
Розділ
Транспортні процеси агропромислового комплексу