Альтернативні джерела живлення та іх деградаційна стійкість в умовах надзвичайних ситуацій техногенного характеру

  • Вовчук Т. С. Національний університет цивільного захисту України
  • Дейнеко Н. В. Національний університет цивільного захисту України
  • Кірєєв О. О. Національний університет цивільного захисту України
  • Лєвтєров О. А. Національний університет цивільного захисту України
  • Шевченко Р. І. Національний університет цивільного захисту України
Ключові слова: надзвичайна ситуація, резервне електроживлення, система аварійної протидії, деградаційна стійкість

Анотація

В роботі досліджена актуальна науково-практична задача сфери цивільного захисту, а саме можливість безперебійного функціонування систем аварійної протидії в умовах обмеженого електропостачання за рахунок використання альтернативних джерел живлення.
В ході рішення поставленої науково-практичної задачі проведено аналіз сучасного стану сонячних елементів для використання в якості резервного електроживлення систем аварійної протидії. Встановлено що тонкоплівкові сонячні елементи на основі телуриду кадмію (CdTe) p-типу провідності є перспективними сонячними елементами в умовах наземного застосування. Вони мають найвищий серед одноперехідних фотоелектричних перетворювачів теоретичний коефіцієта корисної дії – 29%.
Для встановлення тривалості їх використання в якості резервного електроживлення систем аварійної протидії проведено аналіз деградаційної стійкості СЕ основі телуриду кадмію (CdTe) p-типу провідності. Шляхом аналітичної обробки світлових вольт-амперних характеристик були проаналізовані вихідні і світлові діодні характеристики СЕ на основі CdS / CdTe придатних для використання в якості джерела електроживлення систем аварійної протидії. Аналіз світлових діодних характеристики досліджуваних СЕ спочатку експлуатації поліпшуються, а після 7 ¬- 8 років погіршуються і повертаються майже до своїх значень в початковому стані. Встановлено, що після 8 років експлуатації величина ККД СЕ SnO2:F/CdS/CdTe/Cu/ITO практично збігається з вихідним значенням, що свідчить про високу деградаційної стійкість отриманих гетеросистем. Виявлені відмінності у вихідних параметрах і світлових діодних характеристиках СЕ SnO2:F/ CdS/ CdTe/Cu/ ITO при освітленні з боку скляної підкладки і з боку прозорого тильного електрода, обумовлені впливом тильного діода на ефективність фотоелектричних процесів в базовому шарі.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-02-10
Як цитувати
Вовчук, Т., Дейнеко, Н., Кірєєв, О., Лєвтєров, О. і Шевченко, Р. (2021) «Альтернативні джерела живлення та іх деградаційна стійкість в умовах надзвичайних ситуацій техногенного характеру», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (4(18), с. 7-13. doi: 10.37700/enm.2020.4(18).7-13.
Розділ
Енергозбереження і альтернативна енергетика