Використання даних супутникової зйомки в системах точного землеробства

  • Трускавецький С. Р. Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»
  • Биндич Т. Ю. Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»
  • Коляда Л. П. Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»
  • Вяткін К. В. Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»
  • Шерстюк О. І. Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»
Ключові слова: ґрунтовий покрив, неоднорідність, точне землеробство, дистанційне зондування, цифрові моделі рельєфу, цифрове картографування

Анотація

Статтю присвячено питанню використання даних космічної зйомки в цілях реалізації систем точного землеробства. Зосереджено увагу на необхідності імплементації даних дистанційного зондування та геоінформаційних принципів в системі агротехнічних заходів та сучасних агрегатів. Дані супутникової зйомки вже використовуються розвиненими країнами світу для цілей дозованого внесення добрив і меліорантів, що позитивно відображається не екологічній безпеці та заощаджує кошти на витрати під час проведення агрозаходів. В статті зазначено, що неоднорідність та структуру ґрунтового покриву кожного конкретного поля можна оперативно та достовірно оцінити на основі супутникового знімка, якщо під час зйомки поверхні поля не була вкрита рослинністю, або сільськогосподарська рослинність перебувала на перших стадіях вегетативного розвитку. Неоднорідність просторового розподілу поживних елементів на полях можна також оцінювати через стан сільськогосподарської рослинності, дешифруючи особливостями зображення супутникового знімка. Вміст поживних речовин в ґрунтів (кількість азоту, фосфору, калію, гумусу, заліза тощо) та їхній перерозподіл в межах окремих полів можна оцінювати не лише за космічними зображеннями, а й на основі цифрових картограм цих елементів, що створено за лабораторно-аналітичними даними, цифровими моделями рельєфу та іншою вхідною інформацією.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-01-17
Як цитувати
Трускавецький, С., Биндич, Т., Коляда, Л., Вяткін, К. і Шерстюк, О. (2020) «Використання даних супутникової зйомки в системах точного землеробства», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (1(7), с. 29-35. доступний у: http://enm.khntusg.com.ua/index.php/enm/article/view/108 (дата звернення: 23Грудень2024).
Розділ
Інтенсивні та екологічно ощадні технології рослинництва