Перевірка математичної моделі плоско-паралельного руху боронувальної секції у поздовжньо-вертикальній площині на адекватність

  • Тиховод М. А. Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного
  • Надикто В. Т. Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного
Ключові слова: борона, профіль поля, копіювання, математична модель, адекватність

Анотація

Серед низки заходів збереження дефіцитної вологи у будь-якій ґрунтово-кліматичній зоні багатьма науковцями і агровиробниками перевага надається використанню чорних парів. Для цього верхній шар парового поля повинен постійно розпушуватися на глибину 5…6 см. Найкращим робочим знаряддям для виконання цієї технологічної операції є борона, обладнана робочими органами у вигляді плоскої лапи невеликої ширини захвату. Динаміка руху подібного знаряддя у поздовжньо-вертикальній площині має бути такою, яка б забезпечувала йому стабільність глибини обробітку грунту на рівні заданих 5…6 см. Такий результат можливий за правильного вибору конструктивних параметрів борони. На етапі проектування знаряддя першим кроком у розв’язанні такої задачі є математичне моделювання досліджуваного процесу з обов’язковою подальшою перевіркою розробленої математичної моделі на адекватність. У даній статі розглянуто методику і результати перевірки на адекватність математичної моделі, яка описує динаміку коливань кута повороту (β) боронувальної секції у поздовжньо-вертикальній площині. У підсумку установлено, що у режимі сталого руху такої секції розбіжність теоретичних і експериментальних даних не виходить за межі довірчого інтервалу, який характеризує діапазон зміни оцінювального параметру у вигляді кута β. Такий результат вказує як на адекватність розробленої математичної моделі, так і на достовірність отриманих результатів моделювання.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-10-12
Як цитувати
Тиховод, М. і Надикто, В. (2021) «Перевірка математичної моделі плоско-паралельного руху боронувальної секції у поздовжньо-вертикальній площині на адекватність», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (2(20), с. 43-48. doi: 10.37700/enm.2021.2(20).43-48.
Розділ
Конструкція і теорія сільськогосподарських машин.