Функціональна діагностика живлення рослин ячменю ярого оброблених гуміновими препаратами в умовах органічного землеробства

  • Пшиченко О. І. Сумський національний аграрний університет
Ключові слова: ярий ячмінь, гумінові препарати, передпосівна обробка насіння, позакореневе підживлення, функціональна листкова діагностика, органічне землеробство, SOILBIOTICS

Анотація

Наведено результати досліджень з вивчення впливу гумінових препаратів на забезпеченість рослин ячменю ярого мікро- та макроелементами в критичні фази розвитку в умовах органічного землеробства. Дослідженнями українських та іноземних науковців встановлено, що обробка насіння та позакореневе підживлення гуміновими препаратами активізує наростання кореневої системи, суттєво покращує процес формування фотосинтетичної поверхні рослин, прискорює розвиток, збільшує показники продуктивності, врожайність, здійснює профілактику різних стресів та покращує якісні показники врожаю сільськогосподарських культур.
За допомогою функціональної діагностики, проведеної у 2 фази розвитку рослин: на початку кущіння та у фазу виходу в трубку, встановлено, що оптимальними за забезпеченням потреб рослин в елементах живлення були варіанти з передпосівною обробкою насіння «1r Seed Treatment» та дворазовим позакореневим удобренням «4r Foliar Concentrate». Обробка гуміновими препаратами сприяла забезпеченню рослин ячменю мікро- та макроелементами необхідними для гармонійного розвитку рослин ячменю у ці періоди. Найбільше рослини відчували дефіцит елементів живлення на контрольних варіантах. Навіть передпосівна обробка насіння простимулювала ріст і розвиток рослин на початку вегетації та сприяла підвищенню відсотку засвоюваності основних елементів живлення, необхідних для розвитку ячменю. За допомогою функціональної діагностики визначили, що позакореневе підживлення культур, в період вегетації по листу, здатне швидко компенсувати дефіцит елементів живлення в критичні фази вегетаційного періоду, що в свою чергу сприяє закладці та формуванню майбутнього врожаю, а також підвищує протистояння до хвороб та несприятливих погодних умов.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-10-12
Як цитувати
Пшиченко, О. (2021) «Функціональна діагностика живлення рослин ячменю ярого оброблених гуміновими препаратами в умовах органічного землеробства», Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (2(20), с. 7-15. doi: 10.37700/enm.2021.2(20).7-15.
Розділ
Інтенсивні та екологічно ощадні технології рослинництва