Підвищення безпеки експлуатації будівель в умовах ущільнення забудови

  • Скрипник О. С. Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
  • Найдьонова В. Є. Харківський національний університет будівництва та архітектури
  • Іващенко М. Ю. Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
  • Шептур О. А. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Ключові слова: безпека, аварія, основа, фундаменти, просідання, посилення основ і фундаментів

Анотація

При зведенні будинків і підземних споруд в межах сучасного міста в умовах ущільнення забудови найчастіше не вдається проводити роботи таким чином, щоб зовсім не впливати на будинки, що знаходяться в безпосередній близькості від нового будівництва. В результаті робіт по екскавації котлованів і подальшого влаштування несучих конструкцій підземних споруд існуючі будинки можуть зазнавати нерівномірні осідання. У їх стінах з'являються тріщини або відбуваються порушення експлуатаційної придатності окремих конструктивних елементів тим самим являючись чинником техногенної небезпеки для людей. В статті подано розгляд та аналіз способів посилення основ і фундаментів експлуатованих будівель що піддаються впливу навантажень від будівельних робіт під час екскавації.
Виявлено, що вирішення проблеми виникнення аварійних ситуацій та безпеки експлуатації існуючих будівель в умовах ущільнення у багатьох випадках можна запобігти, якщо професійно і в повному обсязі проводити моніторинг майданчика будівництва заглиблених споруд. Виникнення додаткових просідань існуючих будівель і споруд в умовах ведення поруч з ними нового будівництва може бути пов'язано з великою кількістю причин. У статті виділено типи додаткових просідань існуючих будівель.
Для забезпечення безпечної експлуатації будівель запропоновано аналіз способів закріплення ґрунтів. Враховуючи інженерно-геологічні умови майданчика будівництва, що завжди першими визначають можливий спосіб закріплення ґрунтів за різними технологіями, проаналізовано способи укріплення ґрунтів, виявлено їх переваги і недоліки. Застосування буроін’єкційних паль є універсальним способом виробництва робіт

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-02-11
Як цитувати
Скрипник, О., Найдьонова, В., Іващенко, М. і Шептур, О. (2021) «Підвищення безпеки експлуатації будівель в умовах ущільнення забудови », Науковий журнал «Інженерія природокористування» , (4(18), с. 95-99. doi: 10.37700/enm.2020.4(18).95-99.
Розділ
Якість, стандартизація, безпека, екологічність та ергономічність машин і технол